Pozor spoiler! Aneb jak se vyhnout spoilerům

27. září 2016 v 19:58 | Vendy
Každý, kdo někdy sledoval nějaký film, seriál nebo četl knihu a ne hned po vydání, jistě zná tuto situaci.
Chcete se na danou věc v klidu podívat, aniž by vám někdo přede prozradil, o čem je. jenomže... Jak všichni víme, jsou mez námi tací, kteří rádi sdělují své dojmy, případně chtějí prostě zkazit všechno. Takže napíšou na net článek s velkými spoilery a neodtečkují to, řeknou nám ho do očí nebo nám třeba pošlou spoilerové video a pak se hrozně moc omlouvají, že "zapomněli", že my to ještě neviděli.
Co s tím dělat?
V první řadě byste si měli přečíst tento článek, kde Vám prozradím své ani-spoiler tipy, jež jsem nastřádala za tu dobu, co se s těmito problémy sama potýkám. Pro některé to možná nebude nic nového, ovšem pokud nejste znalec, jistě najdete užitečné tipy. ;)

Nuže!
Tento článek jsem se rozhodla napsat, protože jsem právě v této riskantní době - Once Upon a Time - 1. díl šesté série vyšel v pondělí v noci. A já na to s Ann koukám až zítra. Tudíž je jasné, že spoilerům bych se nevyhla, pokud bych surfovala jako obvykle. Mám tedy samozřejmě patřičná ani-spoilerová opatření, která snad budou ještě těch pár hodin fungovat a přivedou mne k úspěchu. (Jelikož zatím se mi ještě nikdy nepodařilo se spoileru vyhnout. A to teďkom nemluvím pouze o Once. I s posledním dílem Hobbita jsem měla značné trable. Dočetla jsem se totiž, že postava, o níž jsem se domnívala, že umře, neumře. Pecka.)

Takže jak se tedy ochránit?
Zde jsou mé tipy a poznatky.


1. Pokud máte nějakou sociální síť, zamezte si na ni přístup
Jestliže máme účet na Facebooku, Twitteru, Tumbrlu, Instagramu, YouTube, Googlu +, Pinterestu nebo na nějakých podobných stránkách, kde máme follownuté, lajknulé nebo ohvězdované stránky s tématikou problematického díla, zamezte si přístup. (I blog může být tím místem!)

Jak?
Například tak, že si vypnete všechna upozornění, ovšem to někdy nestačí... nejlepší řešení je kompletně nechodit na internet. A pokud nezvládnete to pokušení, odneste wi-fi na tu dobu k někomu, kdo vám ji za žádnou cenu nevydá. (Třeba k babičce, která zapomene, kde wi-fina je. Ovšem pak se může stát, že už ji nikdy neuvidíte. :))
Nebo si vyhoďte elektřinu, to funguje. A když ji neumíte opravit, spoilery se vám vyhnou. :)

2. Pokud máte přátele, kteří TO už viděli, omezte s nimi styky
I když vám tak hrozně úpěnlivě zvrdí, že by vám v životě neřekli spoiler, může se to stát... Náhodou se vyžvejknou, že tohle bylo super jak tam umřel ten a ten a už je to celé v háji.
Využijte tento čas pro přátele, kteří To ještě neviděli nebo v nejlepším případě na TO nikdy koukat nehodlají.

3. Když už na tu sociální síť prostě musíte, připravte se
Může se stát, že budete urgetně muset jít na Facebook, jelikož vás nejlepší kamarád ztratí mobil a tohle bude jediný kontakt s ním. V tomto případě mám pro vás dvě možnosti.

a) Pokud možno jděte na počítač s co nejmenší obrazovkou - za A to zamezí počet příspěvků, které se vám zobrazí a za B budete mít větší šanci, že tato operace bude úspěšná.
vahrabejte někde v knihovně velkou knihu - tak velkou, aby pokryla celou plochu vašeho PC nebo notebooku. Jakmile kliknete na přihlásit se, vrazte na obrazovku knihu, nechte jen velný proužek nahoře na horní lištu a klikněte na zprávy. Potom musíte knihu mírně posunout a kliknout na zobrazit celou konverzaci. A pak už jste v pohodě. Ovšem, tato metoda je poněkud tricky, jelikož v momentě rozklikávání zpárv jednoduše knihu posunete moc a hle! Spoiler je na světě!

b) Nejbezpečnější je když jste ti šťastnější a jste již přihlášeni. Potom stačí jen napsat messages do vyhledávače a ono vám to samo skočí na stránku se zprávami. Žádné spoilery. Potom už jen rychle vyřídit důležité a rychle pryč!

4. Takže co je nejlepší kombinace řešení?
Vypnout internet, sbalit si kufry, odjet na vzdálenou chatu, kde není pomalu ani signál. Tam se uvelebit s trávit tam celou dobu nebezepčí. Poté se vraťe domů, opatrně si dílo buď stáhněte, kupte nebo zajděte do kina. (Při tomto se vám může lehce stát, že uvidíte spoiler. Proto, když stahujerte na uloz.tu, nenajíždějte na obrázek, rovnou stahování. když jste do kina, je to poněkud horší - někdo tam vykřikne spoiler a je to. Proto doporučuji stahování, koukat se sám je nejlepší. A bacha! Když si tedy kupujete knihu, rozhodně nekoukejte na konec. Ale to je snad jasné. ;))

5. Stáhněte si anti-spoilerovou aplikaci
Také dobré řešení, pokud na ten facebook už opravdu jít musíte. Stáhněte si Spoiler-Alert nebo jakoukoli jinou proti spoilerovou appku - na netu jich najdete hromady.
(Ta moje funguje jednoduše - napíšete do kolonek vybraná klíčová slova. Pokiue chcete vyhnout spoilerům o nové knize "Přístav v benátkách", která právě vyšla a vy ji ještě nečetli, stačí napsat do kolonky název knihy, případně autora a můžete i jiné detaily. Poté se podíváte na facebook a přes každý příspěvek obsahující tato slova, se objeví výstražný modrý obdélník a velkým vykřičníkem zakrývající danný příspěvek. A když si ho přečíst chcete, jednoduše na něj poklikáte. Jednoduché, ne?)

6. Dejte si pozor na kamarády, kteří dílo neznají
Ti se totiž můžou stát největším roznašečem spoilerů, kteří kdy žili na planěte této a těch dalších. Neznají to, nebude je trápit svědomí, když něco vyžvaní.
Takže hlavně, když máte tricky time, nemluvte s nimi o tom. Mluvte o čemkoli jiném. Hlavně proboha nezmiňuje, že jste napnutí čekáním a že nechodíte na sociální sítě, jelikož se bojíte spoilerů či něco podobného... Velké NE! (Mluvím z vlastní zkušenosti, opravdu to nedělejte...)
Kamarádi, ti kteří možná nejsou zas až tak dobří, by Vám tyto choulostivé informace i vyžvanili! Nebo řeknou "Pokud mě budeš prudit, řeknu ti spoiler." To je manipulace a vydírání! (I když ve většině to myslí ve srandě, ovšem co kdo ví... Třeba ho zrovna tak namíchnete, že vám poví něco, co si ráno náhodou přečetl na facebooku... Je to tricky jak prase.)
Ovšem v tomto typu je to občas nevyzpytatelné, nikdy nevíte.
To už byste museli utnout i své sociální konktakty a zavřít se v neprostupném lese ve sklepení své prastaré děsivé chalupy. (Ale to už jsou fakt hardcore způsoby. To nedělám ani já. A to si myslím, že už to občas fakt přeháním - kámoška mi to řekla do očí. :D Ale já je prostě NECHCI vidět jako vždycky. Já mám předsevzetí, že nic nebudu vědět! Ani na ukázky jsem moc nekoukala. nevím skoro nic, je to na dobré cestě. ;)))


To by mělo být všechno! Snažně doufám, že Vám některé mé tipy pomohly a vy se díky nim možná právě vyhýbáte spoilerům. Je to souhrn mých zkušeností. Spoilery vídávám na Facebooku, Tumbrlu, ale už jsem jeden viděla dokonce na tom YouTube. Jsou všude... Věřte mi a nepodceňujte to!
Ovšem může se vám stát, že nějaký nepatřičný člobrda se rozhodne vyžvanit spoiler-nespoiler, což je spoiler, který není pravda, tudíž Vás pouze k smrti vyděsí a pak se náhle dovíte, že dotyčný kecal a nic takového se nepřihodilo...
Nicméně poznat pravdivost spoileru je poněkud nemožné, zvláště u některých děl. :D Ale musím říct, že zas tak ojedinělé to není! Už se mi to jednou stalo a nebylo to zrovna pěkné. (Ale já se to dověděla na internetu)

Takže tohle jsou moje tipy! Pokud by někdo měl ještě nějaké další své osobní tipy, nechť je napíše do komentářů. ;) Budu ráda za každý dobrý tip, poněvadž jich není nikdy dostatek. Spoilery jsou nevyzpytatelné.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama