Oslava zničení prstenu

28. března 2017 v 18:31 | Vendy |  Vendy cestuje
Milí a drazí!
Po delší době jsem zase usedla k počítači a rozhodla se, že něco sepíšu. A jelikož jsem se o víkendu zúčastnila pražské Tolkienovské Oslavy zničení prstenu na ZŠ Kořenského (což je tak perfektní, že z toho pořád nemůžu :D), padla volba na reportáž. ;)

Fotka uživatele Fallon Elenwen.

Užijte si čtení!Vlak vyjel po hlavního města něco kolem půl osmé ranní, Vendy s krosnou tam byla jako na koni a v deset hodin se oprvadu dopravila do Prahy. Následoval strasitplný přesun metrem na stanici Anděl, kde ji málem kleplo, jelikož zjistila, že nemá aktualizované offline mapy v telefonu - ty ji měly na místno dovést, protože její orientační smysl se pohybuje na velice nízkých rovinách. Ale naštěstí to nějak vykoumala ke ke škole Kořenského vážně dorazila.

Následovalo dilema, jak se dostat dovnitř. To už ale vytáčela Irith, která ji dovnitř navedla a směle ji dovedla na místo taktéž zvané jako spací třída. Tam už čekala skupinka povědomých lidí.
První otázka, které se od nich dočkala, byla: "Máš kořen?"
Samozřejmě ho měla! A ihned se šla vyparádit. Ani ne za pět minut se ve dveřích zjevil slovutný Thranduil Kořenovský, jehož trápila jedna věc. Nemohl za boha najít, kde mu začíná a končí vlas. (xD) #ElfProblems

Elf Thranduil se účastnil spousty akcí, mezi nimi taktéž Irithinu přednášku o Hobitosloví, což bylo nesmírně poučné! :-) Kořen byl až překvapen, co toho o hobitech nevěděl.
Jeho pokusy o kresbu dopadly téměř katastrofálně. Kresba je jedna z mála věcí, v níž král elfů opravdu nevyniká. Ale alespoň se mu dosla úžasného pohledu na právě se tvořící veledílo osobou zvanou Šárka.

Když se program dostal do fáze 'Teď bude žranice', Kořen zajásal. (Ne že by od rána nic nejedl, ale něco na tom bude) Na obrovské žranici se napásl jako kobyla (což v případě jeho slovutnosti není příliš adekvátní označení, ale lépe se to prostě vyjádřit nedá) a své působení zakočil zaujatým rozhovorem s elfkou Aredhel o seriálu Once Upon a Time, který ve své elfí bedne pravidelně každé pondělí poctivě sleduje. #RampelníkJeNejlepší

Čas se pomalu chýlil a přišla na řadu přednáška o hvězdách, na níž Kořen samozřejmě nechyběl. Zabral si své místo vzadu u okna, kde mohl nerušeně narušovat soukromí spořádaným pražanům, kteří si tam poklidně baštili svoje večeře a on jim přitom zíral do okna. #SKořenemNemáNikdoSoukromí
Ale samozřejmě také poslouchal přednášku a tajně kradl sušené švestky. (Mocný elfí král dokáže dělat naráz tolik věcí, až byste z toho pomřeli)

Ovšem po této přednášce na krále padlo ohromné zívání a byl tudíž nucen odebrat se lidově do hajan. Na scéne se tedy zase objevila Vendy, s níž to vše začalo. Samozřejmě se vyparádila plackou 'Mittalmarovec' a nezapomněla se dvakrát pořádně ztrapnit - to už je ale tak obvyklé, že se není čemu podivovat.

Následovat měl lampionový průvod na Petřín. Vendy byla jednou nejmenovanou osobou zvanou Falko neustále stírána za její absenci lampiónu. Ale odznáček měla!
Při čekání na odchod se jí dostalo úžasné příležitosti ukázat na oddiv svou hluchotu a své umění přeslechů. (Sama stále pořádně nechápa, jak mohla zaměnit deset minut a ostružiny.)
Nicméně průvod šťastně začal a banda se vypravila na Petřín. Cestou se samozřejmě nevyhnuli poznámkám kolemjdoucích, které byly občas i vtipné. (A to už tam ani nebyl Kořen!)

Nahoře na Petříně byl slavnostně zničen Jeden prsten, všichni zajásali, zazpívali a opět se odebrali zpět do školy.

A co bylo dál? Potom se vendy zachtělo hrozně moc spát a někdy po půlnoci to taky zabalila.
Když se ráno probudila, přišla jí naléhala SMS od rodičů, že proběhla menší změna plánů a že jestli už vstala, má se ihned odebrat k domovu. Vendy pokrčila rameny, sbalila spacák, karibábu a spícího Kořena do své krosničky, rozloučila se s Třezalkou, jíž dala za úkol rozloučit se za ni s ostatními, a směle opustila budovu školy Kořenského. (To by samozřejmě nebyla Vendy, kdyby se dole nezasekla s klíčema) Venku si ještě s úsměvem všimla nápisu 'Kořen' na popelnici, ale to už pádila na metro a hurá na vlak.
Cesta domů byla náročná, deset ráno a vlak k prasknutí narvaný lidma - všude samí cizinci, kteří se prali, kde je stanice Kutná Hora město. Prostě zábava.
Ale to už byla hezky doma. :-)


Takže tohle je celá moje reportáž, žádné foto ještě nemám, ale až seženu, možná sem přidám. ;)

Loučí se

Vendy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | Web | 5. dubna 2017 v 12:33 | Reagovat

Juchů, konečně první reportáž z Oslavy, a vtipně napsaná :D "S Kořenem nemá nikdo soukromí" mě dostalo :D

2 Aredhel Aredhel | Web | 6. dubna 2017 v 15:38 | Reagovat

Jo, jo, moc ráda jsem si s tebou o OUAT popovídala, byla to jedinečná příležitost. ;-)
Kořen je naprosto bezkonkurenční! (ElfProblems :-D :-D)

3 Vendy Vendy | Web | 7. dubna 2017 v 18:04 | Reagovat

[1]: Díky! :-D Kořen prostě válí.

[2]: Jojo, bylo to bezva, musíme zase někdy probrat další díly. :-D

4 Irith Irith | Web | 11. dubna 2017 v 21:16 | Reagovat

To tě vážně sestra tak stírala? To bych do ní neřekla, normálně je hodná a tichá...

Elfí problémy jsou nejlepší, totálně! Víc takových reportáží!

Také jsme tě rádi viděli, snad se někdy zase někde ukážeš :-)

5 Aegeri Aegeri | Web | 15. dubna 2017 v 12:46 | Reagovat

Díky za reportáž :) Rádi jsme poznali dalšího lesního elfa!! :D

6 Vendy Vendy | 15. dubna 2017 v 16:20 | Reagovat

[4]: V pohodě, jsem zvyklá z domu. :-D Já Vás taky, snad brzy.

[5]: Bylo mi potěšením. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama